Kolejny już raz zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w warsztatach metodycznych dla nauczycieli przedmiotów artystycznych oraz pracowników oświaty zajmujących się zawodowo sztuką. Warsztaty organizowane są w Miśni (Niemcy) przez Saksoński Instytut Edukacyjny (SBI Radebeul). Na bazie porozumienia o współpracy pomiędzy SBI i ODN w warsztatach wziąć mogą udział cztery osoby z naszego województwa.

Tegoroczne zajęcia odbędą się w terminie od 09.07.2018 r. do 13.07.2018 r. w następujących grupach warsztatowych:

  1. Rycina akwatinta (Aquatintaradierung)
  2. Piaskowiec - magia sztuki romańskiej (Sandstein – Magie der Romanik)
  3. Ceramika (Keramik)
  4. Fotografia. Nudne czy ciekawe? Pstrykać czy fotografować? Migawka czy aranżacja? (Fotografie. Langweilig oder spannend? Knipsen oder fotografieren? Schnappschuss oder Arrangement?)
  5. Drewno. ZMIENNE MODUŁY – drewniana rzeźba czy płaskorzeźba – duża czy mała! (VARIABLE MODULE – Holzskulptur oder Reliefgestaltung – groß oder klein!)
  6. Grafitti. "Just writing my name" – młodzieżowa subkultura grafitti w praktyce wychowania plastycznego ("Just writing my name" – Die Jugendsubkultur Grafitti in der kunstpädagogischen Praxis)

Zajęcia warsztatowe prowadzone są w języku niemieckim! Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest zatem znajomość języka niemieckiego przynajmniej na podstawowym, komunikacyjnym poziomie.

Uczestnicy warsztatów pokrywają koszty podróży oraz zobowiązani są do uiszczenia na miejscu 50 EUR na zakup niezbędnych do pracy materiałów. Noclegi w Miśni, w zamku "Sieben Eichen" oraz całodzienne wyżywienie są bezpłatne.

Zgłoszenia udziału w warsztatach proszę dokonać najpóźniej do 15.03.2018 r. za pomocą formularza elektronicznego. Jednocześnie w formularzu zgłoszeniowym, w polu "kierunek ukończonych studiów", proszę o podanie numeru warsztatu, w którym planuje się wziąć udział.

Ze względu na ograniczoną liczbę uczestników o zakwalifikowaniu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń.

Szczegóły dotyczące celów i przebiegu poszczególnych warsztatów odnajdziecie Państwo w załączonych dokumentach. Informacje na temat warsztatów uzyskać można też w ODN u dra Lecha Sałacińskiego: mailowo - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.lub telefonicznie pod nr 68 3286458.

Strefa osobistego rozwoju

Badania i analizy

Spotkania z TI w ODN

 

baner lubuskie

 ojczyzna 100

 logo szkola dla rodz wych

 

  logo klub nauczyciela 

 

szkola zdrowie

 

czytamy

 

pbw

 

PITax