Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze serdecznie zaprasza opiekunów chórów szkolnych w dniach 11. – 16.02.2018 r. do Miśni (Niemcy) na seminarium połączone z warsztatami metodycznymi.

W trakcie seminarium przedstawione zostaną podstawy dyrygentury chóralnej, zaprezentowane wybrane elementy metodyki prowadzenia prób chóru, w tym różne ćwiczenia głosowe. Uczestnicy seminarium będą ponadto mieli możliwość praktycznego doskonalenia własnego głosu.

Seminarium i warsztaty organizowane są przez Saksoński Instytut Oświatowy (SBI) w Radebeul (Niemcy) i adresowane do niemieckich opiekunów szkolnych chórów z terenu Saksonii. Wszystkie zajęcia w trakcie seminarium będą zatem prowadzone wyłącznie w języku niemieckim. Warunkiem uczestnictwa w seminarium i warsztatach jest więc znajomość języka niemieckiego przynajmniej na podstawowym, komunikacyjnym poziomie.

W tym roku, w ramach umowy partnerskiej pomiędzy ODN i SBI, do udziału w seminarium i warsztatach zostało zaproszonych 4 nauczycieli z naszego województwa. Uczestnicy z Polski ponoszą jedynie koszty podróży do Miśni i powrotu, zakwaterowanie i wyżywienie są bezpłatne.

Szczegółowe informacje na temat seminarium uzyskać można w ODN pod nr tel. 68 3286458. Osobą odpowiedzialną za rekrutację jest dr Lech Sałaciński (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Strefa osobistego rozwoju

Badania i analizy

Spotkania z TI w ODN

 

baner lubuskie

 ojczyzna 100

 logo szkola dla rodz wych

 

  logo klub nauczyciela 

 

szkola zdrowie

 

czytamy

 

pbw

 

PITax