PTE YoungLearners ATC UK orangeOśrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze jest akredytowanym centrum egzaminacyjnym Pearson Language Assessments organizującym egzaminy języka angielskiego PTE Young learners dla dzieci w wieku 6-13 lat.

O egzaminach PTE Young learners

Egzaminy PTE dla dzieci mają postać historyjek z życia rodziny Brown i są przygotowane na czterech poziomach umiejętności językowych: Firstwords, Springboard, Quickmarch, Breakthrough. Podczas egzaminu pisemnego sprawdzane są 4 umiejętności językowe: słuchanie, czytanie, pisanie i mówienie. Znajomość gramatyki weryfikowana jest pośrednio, w trakcie oceny pozostałych umiejętności językowych. Egzaminy odpowiadają poziomom A1 i A2 według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego.

Certyfikaty językowe dla dzieci to doskonałe przygotowanie do późniejszych egzaminów poprzez ćwiczenie skutecznych strategii egzaminacyjnych w tak wczesnym wieku, to również wartościowa informacja zwrotna dla dziecka i rodziców, motywująca do dalszej pracy i budująca wiarę w sukces.
Egzaminy przeprowadzane są na czterech poziomach trudności i zostały stworzone, aby motywować dzieci do nauki angielskiego już od pierwszych spotkań z tym językiem.

Poziom PTE

Young Learners

Czas trwania

egzaminu pisemnego

Czas trwania
egzaminu ustnego
ESOKJ
Firstwords 1 godz. Gra planszowa
10 minut
Krótka rozmowa
10 minut
A1
Springboard 1 godz. Gra planszowa
10 minut

Krótka rozmowa 

10 minut

A1
Quickmarch 1 godz. Gra planszowa
10 minut
Krótka rozmowa
10 minut
A1/A2
Breakthrough 1godz. 15 minut Gra planszowa
10 minut
Krótka rozmowa
10 minut
A2

 

Materiały dodatkowe dla PTE Young learners są dostępne na stronie www.pearson.com

Informacje o egzaminach PTE Young Learners 2017 i cennik

Do egzaminu PTE Young learners w ODN w Zielonej Górze mogą przystąpić uczniowie, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności językowe oraz uzyskać międzynarodowy certyfikat językowy. W imieniu dziecka rejestracji dokonuje rodzic lub opiekun prawny.

Warunkiem przystąpienia do egzaminu jest wypełnienie Formularza zgłoszenia na egzamin. Skan wypełnionego formularza wraz z dowodem wpłaty należy wysłać pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do 20 kwietnia 2018 r. do godziny 12:00. Oryginały należy dostarczyć do ODN w Zielonej Górze osobiście lub listownie do 27 kwietnia br. Egzamin pisemny i ustny odbędzie się 16 czerwca 2018 r.

Szczegółowy harmonogram sesji egzaminacyjnej (godziny, sale) zostanie podany w maju br.

Szczegółowy cennik dla sesji czerwcowej PTE Young Learners.

Strefa osobistego rozwoju

Badania i analizy

Spotkania z TI w ODN

 

baner lubuskie

 ojczyzna 100

 logo szkola dla rodz wych

 

  logo klub nauczyciela 

 

szkola zdrowie

 

czytamy

 

pbw

 

PITax