Informujemy, że WOM w Gorzowie Wlkp., jako lider w partnerstwie z ODN w Zielonej Górze, rozpoczyna realizację projektu w ramach PO KL 2007-2013: Rozwój umiejętności w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych nauczycieli województwa lubuskiego (Program Operacyjny Kapitał Ludzki 2007-2013, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.4 Wysoko wykwalifikowane kadry systemu edukacji).


Grupę docelową w projekcie stanowi 300 nauczycieli (z województwa lubuskiego) wszystkich przedmiotów na każdym poziomie edukacji (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne), ze szczególnym uwzględnieniem nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego (nowa podstawa programowa wprowadziła obowiązkowe zajęcia komputerowe na poziomie klas I-III SP), którzy chcą podwyższyć umiejętności w zakresie TIK.

Szczegółowe informacje dotyczące projektu zamieszczone są na stronie http://projektrutik.womgorz.edu.pl

W ramach projektu rozpoczęły się zapisy na bezpłatne szkolenia dla nauczycieli województwa lubuskiego:

  • Komputer w edukacji wczesnoszkolnej (40 godz.) – szkolenie skierowane jest do nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego;
  • Multimedia w dydaktyce (40 godz.) – szkolenie skierowane jest do nauczycieli wszystkich przedmiotów na każdym poziomie edukacji (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne).

Szkolenia kończą się uzyskaniem Europejskiego Certyfikatu Kompetencji Informatycznych (ECCC).
Zajęcia prowadzone będą przez doświadczonych szkoleniowców, w grupach 10-osobowych, w dni powszednie, w godzinach popołudniowych (po 4 godziny zajęć) oraz w soboty (8 godzin zajęć).

Zgłoszenie udziału (wzory dokumentów poniżej) prosimy przesłać: pocztą, faksem lub mailem na adres:

  • Wojewódzki Ośrodek Metodyczny w Gorzowie Wielkopolskim, fax: (95) 721 61 12; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
  • Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze, fax: (68) 328 64 24; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub złożyć osobiście w sekretariacie WOM-u lub ODN-u.
 
O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
 
Do pobrania wzory dokumentów obowiązujących przy zgłoszeniu udziału w projekcie:

Regulamin

Deklaracja uczestnictwa

Zgoda na przetwarzanie danych

Potwierdzenie zatrudnienia na terenie woj. lubuskiego

Kwestionariusz osobowy

Strefa osobistego rozwoju

Badania i analizy

Spotkania z TI w ODN

 

baner lubuskie

 ojczyzna 100

 logo szkola dla rodz wych

 

  logo klub nauczyciela 

 

szkola zdrowie

 

czytamy

 

pbw

 

PITax